Ubezpieczenie OC firmy remontowo-budowlanej Wielkopolskie

Uzupełnij formularz aby obliczyć składkę

Osoba do kontaktuSolidne ubezpieczenie OC firmy remontowo-budowlanej z Wielkopolskiego to częsty temat zapytań, które przedstawiciele polisago.pl otrzymują od Klientów. Warto przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu i poznać dostępne oferty – paleta rozwiązań w naszej multiagencji jest bardzo rozległa, a w prawidłowej ocenie poszczególnych propozycji mogą pomóc doświadczeni specjaliści. Razem z Tobą porównają oni różne oferty z najbardziej utytułowanych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie firmy montażowo-budowlanej – do czego się przyda?

Tego typu polisy chronią obiekt budowlany, materiały i elementy wykończeniowe, a także zgromadzone na placu budowy maszyny, narzędzia i sprzęty. Realizacja odszkodowania z ubezpieczenia prac montażowo-budowlanych ma miejsce gdy wystąpi szkoda spowodowana np. przez zalanie, pożar, uderzenie pioruna, katastrofę budowlaną itp. Najczęściej ubezpieczenie inwestycji budowlanych prowadzonych przez osoby fizyczne zawiera się na określony czas, zbieżny z datą rozpoczęcia robót i planowanym terminem ich zakończenia, jednak istnieje również możliwość poszerzenia ochrony na okres gwarancyjny po ukończeniu prac.

Dlaczego warto posiadać OC dla branży budowlanej?

Dobra polisa dla firmy budowlanej chroni nie tylko przed zdarzeniami losowymi, ale również przed odpowiedzialnością cywilną w wyniku czynu niedozwolonego lub nienależytego wykonania umowy. Ubezpieczenie prac remontowych oraz budowlanych spowoduje, że obowiązki odszkodowawcze przejmie na siebie wówczas ubezpieczyciel. Warto zafundować sobie tego typu ochronę, by nie zostać obciążonym znacznymi roszczeniami w przypadku, gdy „coś pójdzie nie tak”.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ubezpieczeń budowlanych?

Ważną pozycją dla każdego właściciela, który myśli poważnie o swoim biznesie, jest ubezpieczenie maszyn budowlanych od uszkodzeń oraz ogólne ubezpieczenie majątku firmy budowlanej. Można nim objąć budynki (zarówno swoje, jak i użytkowane na podstawie umowy najmu), meble, drobny sprzęt biurowy oraz wszelkie wyposażenie, które jest wykorzystywane na placu budowy. Ta ostatnia pozycja w niejednej firmie uratowała budżet przed niechybną klęską. Ma to miejsce wtedy, gdy szczególnie dotkliwa szkoda generuje koszty przewyższające aktualne możliwości firmy. Jeżeli wcześniej zadbało się o polisę, to ciężar ten bierze na siebie ubezpieczyciel. Na podobnej zasadzie funkcjonuje ubezpieczenie pojazdów firmy budowlanej. W polisago.pl istnieje możliwość objęcia ochroną również tych pojazdów, dla których nie występuje obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne ani auto-casco.

ZADZWOŃ

511 602 608